Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXIX Kongresie Uzdrowisk Polskich organizowanym w Polanicy-Zdroju w dniach 20-21 września 2023 r.

Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy.”

Głównym celem Kongresu Uzdrowisk Polskich jest próba zdefiniowana roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.

Kongres Uzdrowisk Polskich corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym i Naukowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jaki i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.

Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.

Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.

z poważaniem

Waldemar Andrzej Krupa

Prezes IGUP

PROGRAM

Temat: Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy.

Organizator wiodący:
STOWARZYSZENIE GMIN UZDROWISKOWYCH RP

Organizatorzy wspierający:
STOWARZYSZENIE UNIA UZDROWISK POLSKICH
IZBA GOSPODARCZA UZDROWISKA POLSKIE
MIASTO POLANICA-ZDRÓJ

Recepcja XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich i miejsce obrad: Teatr Zdrojowy, ul. Parkowa 2, 57-320 Polanica-Zdrój

PROGRAM RAMOWY KONGRESU

Dzień I (20 wrzesień 2023, środa)

Godz. 10:00 – 11:15 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE KONGRESU

OBRADY KONGRESOWE

I PANEL
Godz. 11:30 – 13:00
Temat:
Współczesna rola uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.

II PANEL
Godz. 15:00 – 17:00
Temat:
Analiza warunków funkcjonowania uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego w wybranych krajach europejskich.

Dzień II (21 wrzesień 2023, czwartek)

III PANEL
Godz. 09:00 – 10:30
Temat:
Współczesne wyzwania lecznictwa uzdrowiskowego.

IV PANEL
Godz. 10:45 – 12:30
Temat:
Wyzwania i możliwości rozwoju turystyki zdrowotnej w czasach niepewności.

V PANEL
Godz. 12:45 – 14:00
Temat:
Lecznictwo uzdrowiskowe „dobrem narodowym” – najtańsza, najskuteczniejsza profilaktyka i remedium na wielochorobowość społeczeństwa

Godz. 14:30-16:00 Przyjęcie uchwał Kongresu, podsumowanie i zakończenie obrad.

z poważaniem
Waldemar Andrzej Krupa
Prezes IGUP